Технології


.
Постійне вдосконалення, прагнення до нових можливостей завжди були і залишаються духом нашої компанії. Вивчивши світовий досвід, наші фахівці впровадили найбільш сучасну технологію прямого приливу підошви та розробили моделі взуття, аналогів яким немає в Україні. У технічне переоснащення за 2003 - 2007 року був інвестовано понад 6,1 млн. Дол. США. Встановлено принципово-нове обладнання передових компаній Італії та Німеччини для випуску спецвзуття литтєвого методу кріплення, що дало унікальну можливість вітчизняним споживачам застосовувати для захисту своїх працівників сучасну комфортну і надійну спецвзуття. Ця продукція сертифікована і відповідає нормам національних стандартів.

Увага до деталей


Основні зусилля компанії "ТАЛАН" спрямовані на забезпечення системного підходу до якості продукції спеціального призначення. Многоуровневый контроль якості, обов'язкова сертифікація та гарантійні зобов'язання є невід'ємною частиною нашої роботи. Ми повністю усвідомлюємо важливість безпеки праці, тому постійно ведемо науково-дослідницьку роботу, розробляємо нову технічну документацію, організовуємо вихідні семінари, приймаємо участь у спеціалізованих виставках і конференціях. В ході даних заходів наші спеціалісти надають кваліфіковані консультації по використанню продукції марки "ТАЛАН", що допомагає оптимізувати витрати на охорону праці та економію коштів у результаті застосування сучасних, комфортних, безпечних та більш довговічних виробів
ВЗУТТЯ Захистне робоче

Спецвзуття та захисне взуття стало важливим засобом обмеження виникнення нбезпечної кількості електростатичного заряду у всіх областях, перш за все, в області виробництва електровиробів. Обмеження небажаного електростатичного заряду важливо, перш за все, там, де персонал працює поблизу електростатичних чутливих процесів, матеріалів і предметів. У багатьох випадках використовуються допоміжні засоби, наприклад, браслети для електричного з'єднання між людською шкірою і заземленням. Існує безліч випадків, коли браслет і інші укріплюючі допоміжні засоби неможливо використовувати без загрози небезпеки, і, тим не менш, необхідно забезпечити заземлення персоналу. Прийнятним способом заземлення працівників є заземлення через стопу, коли вони стоять або ходять по підлозі при правильно визначеному обмеженні електростатичного заряду на поверхні підлоги. Електростатична властивість матеріалу взагалі залежить від умов середовища, перш за все, від відносної вологості повітря. Рекомендується використовувати взуття в середовищі (цехах) з постійною вологістю і температурою, найкраще в кондиціонованих приміщеннях. З цієї причини слід проводити електричні вимірювання при керованих умовах, що приводяться в нормі EN ISO 61340-4-3. ESD взуття, що пройшло випробування згідно методів даної норми, показує перехідний опір в інтервалі 1x10⁵ Ω до 1x10⁸ Ω. Якщо взуття/ конструкція підлоги використовуються в якості основного засобу заземлення працівників, величина даної комбінації повинна бути визначена координатором ESD. Рекомендована величина повинна знаходитися в інтервалі між 7,5x10⁵ Ω до 3,5x10⁷ Ω.

ВЗУТТЯ СПЕЦІАЛЬНЕ

Спеціальне взуття призначена для захисту ніг від певних видів небезпечних впливів. При виготовленні спеціального взуття застосовуються захисні матеріали і деталі.

Згідно ДСТУ 3835-98 (ГОСТ 28507-90) «Взуття спеціальне шкіряне для захисту від механічних впливів», конструкція спеціального взуття повинна передбачати проколозахисни прокладки для захисту від проколів і порізів; зносостійкі підошви і каблуки для захисту від стирання; виброгасящие елементи для захисту від вібрації; захисні підноски з різною ударної міцністю для захисту від ударів в ділянці носка; спеціальні елементи для захисту від ударів в щиколотці, підйомної частини стопи, в гомілкової частині».

Залежно від призначення, матеріал верху спеціального взуття повинен забезпечувати захист від підвищених температур (термостійке взуття), від води (водостійке взуття), захист від нафти і нафтопродуктів (мастилобензостійке, нафтостійке взуття) ДСТУ 3962-2000 (ГОСТ 12.4.137-2001).

В європейських стандартах термін «спеціальне взуття» не використовується. Взуття підрозділяється на «робоче взуття» і «захисне взуття» в залежності від ударної міцності підноска. Вимоги до робочого взуття (підносок 200 Дж) визначаються стандартом EN 345-1, вимоги до захисного взуття (підносок 100 Дж) - стандартом EN 346-1, до професійного взуття (без підноска) - стандартом EN 347-1.

Все взуття, згідно з європейськими стандартами, має три ступені захисту:

  • S1/S2/S3 – позначення ступенів захисту робочого взуття;
  • P1/P2/P3 – позначення ступенів захисту захисного взуття;
  • 01/02/03  – позначення ступенів захисту професійної взуття..

Спеціальне взуття, робоче взуття, захисне взуття слід відрізняти від взуття виробничого (професійного), призначеного для загальних робіт.

Європейські стандарти визначають обов'язкові та додаткові вимоги до робочого, захисного і професійного взуття.

Обов'язкові (основні) вимоги задаються ступенем захисту

Ступінь захисту

Основні вимоги

Позначення

1

(S1   P1   01)

  антистатична підошва

A

  амортизатор в каблуке

E

  маслобензостійка підошва

ORO

2

(S2   P2   02)

  антистатична підошва

A

  амортизатор в каблуке

E

  маслобензостійка підошва

ORO

  водовідштовхувальний верх

WRU

 3

(S3   P3   03)

  антистатична підошва

  амортизатор в каблуке

E

  маслобензостійка підошва

ORO

  водовідштовхувальний верх

WRU

   стійка до проколів підошва

P

 

  Додаткові захисні властивості спеціального (робочого, захисного) взуття:

  • HRO – стійкість підошви до контакту з нагрітими поверхнями;
  • CI     – морозостійка підошва;
  • HI    – термостійка підошва;
  • WR –  повністю водовідштовхувальна взуття;
  • M    –  взуття, що захищає звід стопи;
  • SRC – протиковзка підошва.

    EN-344 (EN ISO 20344)  Стандарт визначає загальні вимоги та методи тестування, призначені для спеціальної, захисної і робочого взуття. Використовується тільки спільно зі стандартами  EN-345, EN-346, EN-347, які, в свою чергу, визначають вимоги для захисту від певних впливів.

    EN-345 (EN ISO 20345)  Стандарт визначає основні і додаткові (факультативні) вимоги, пропоновані до спеціального взуття (маркування S), яке використовується в робочій зоні. Спеціальне взуття виготовляється із захисним підноском (з полімерного матеріалу або сталі), який здатний витримувати максимальне ударне навантаження в 200 Дж і здавлювання до 15 кН.

    EN-346 (EN ISO 20346) Стандарт визначає основні і додаткові (факультативні) вимоги, пропоновані до захисного взуття (маркування P), яке використовується в робочій зоні. Захисне взуття виготовляється із захисним підноском (з полімерного матеріалу або сталі), який здатний витримувати максимальну ударне навантаження в 100 Дж і здавлювання до 10 кН.

    EN-347 (EN ISO 20347) Стандарт визначає основні і додаткові (факультативні) вимоги, пропоновані до робочого взуття (маркування О), яке використовується в робочій зоні. Робоче взуття виготовляється без захисного підноска.